Banka Hesap Numaralarımız

0537 725 18 35

iletisim@guvercinmalzemeleri.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   10:00 - 21:00

Blog ve Haberler
Anasayfa Blog ve Haberler

Bizden son haberlere ve duyurulara buradan ulaşabilirsiniz.

30 Ocak 2020

Güvercinlerin Yıllık Bakımı Nasıl Yapılır

Bu yazımda sizlere güvercinlerin bir günlük değil bütün bir yılı kapsayan bakımlarından kısaca bahsetmek istiyorum; güvercin bakımından kastım bir güvercinin bütün yıl boyunca geçireceği devreleri inceleyip, içerisinde bulunduğu şartlara uygun olarak bakılmasıdır. Herhangi bir güvercin için önemli olan devreleri aşağıda belirtmek istiyorum.

19 Kasım 2019

Güvercin Eşleme Dönemi

Bölgelere göre değişmekle beraber, kışı ayrı geçiren eşler genellikle şubat ayı içerisinde eşe atılırlar. İlk kez eş olacak güvercinlerin, eşe atılma tarihinden 1-2 hafta önce birbirlerine tanıtılmaları, yani yeterli büyüklükte boş bir bölmeye kapatılmaları, eşe atma tarihinde bu kuşların eş olmalarını kolaylaştırmaktadır.

26 Mayıs 2019

Güvercin Beslemek ?

Özgürlügüne düskün, hayal kurmayi seven insanlar daha fazla meylediyor bu ise. gokyuzunun o sonsuzlugunda kanat cirpan guvercinlere el surmek, onlara dokunmak, insana "gokyuzune ait olma hissi" ni veriyor. muhtesem birsey!bir de vefayla ilintili bir tarafi var ki cok manidar. semada delice ucusan guvercinlerin, aksam olduklarinda yuvalarina donmesi, sizi gorduklerinde yaniniza konmasi ayri bir derinlik katiyor olaya

17 Mayıs 2019

Güvercin Beslerken nelere dikkat edilmeli

Anadolu’muzda çağlar boyunca ilgi görmüş, evcilleştirilmiş, hatta kimi zaman çeşitli görevlerde kullanılmış olan güvercinler, Türkiye’de de oldukça seviliyor. Geçmişi neredeyse 5 bin yıla dayanan bu güvercinlerin türleri ise 300’ü geçiyor. Haliyle güvercinlerin beslenme ve bakımları ile ilgili çok fazla bilgiye sahip olabiliyoruz. Bu bilgilerden yola çıkarak güvercinlerin beslenmesinde dikkat edilecek noktalara birlikte göz atalım.

10 Mayıs 2019

Güvercinlerde Göz Nezlesi

Güvercin Göz Nezlesi, Özellikle güvercin besleyenlerin bildiği bir hastalık olan güvercinlerde göz nezlesi günümüzde aslında çok önemli ve iyileşmesi çok zor bir hastalık değildir. Çok basit ilaçlarla kısa sürede iyileşen güvercin göz nezlesi insanlardaki kadar zor değildir. Fakat bu hastalığın en önemli kuralı hastalık büyümeden hızlı bir şekilde gerekli önemlerin alınmasıdır. Bu hastalığın gerekli önlemleri alınmaz ise diğer güvercinleriniz içinde büyük tehditler ve bir süre sonra farklı hastalıklar ortaya çıkarabilmektedir.

10 Mayıs 2019

Güvercin'lerde Çiçek Hastalığı

Güvercin çiçek hastalığı, etkeni güvercin pox virüsüdür. Bunun yanında kanarya pox adı verilen virüsler de güvercinde hastalığa yol açabilir. Dış derideki yara şeklinde kabuk üremeler nedeniyle frengi denir. Halk dilinde de çiçek veya frengi diye bilinir. Her mevsimde görülebilen bir hastalıktır. Ancak yaz aylarında daha sık görüldüğü bilinmektedir.

1

Bizi Arayın 0537 725 18 35

Bizi Arayın 0537 725 18 35

Karadolap Mahallesi Gülistan sok no 51 d13 Eyüp / İstanbul
0537 725 18 35
0537 725 18 35
iletisim@guvercinmalzemeleri.com

Copyright © 2019 Güvercin Malzemeleri . Tüm Hakları Saklıdır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ