iletisim@guvercinmalzemeleri.com

TEKLİF AL SİPARİŞ TAKİP
Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Yetişkin Yavru Güvercin Bilezikleri Nasıl Takılır ?
Güvercinler için ister yavru iken isterseniz yetişkin olarak bilezikler takılabilir vereceginiz bilezik siparişlerini ona göre hazırlatmanız gerekmektedir her güvercin ırkının ayak boyutları farklı olduğu için her ırkın yavru ve yetişkin bilezikleri degişmektedir.
Güvercinlerde Yaz'ın Dikkat edilmesi gerekenler nedir ?
Yaz aylarında güvercin kümeslerini temizlemek kesinlikle yanlıştır, Yerde güvercin besleyenler için çok sorun teşkil etmesede çatı , teras tarzı yerlerde güvercin besleyen yetiştiriciler için hastalık dahada çoğalır dışkının altında kalan kuş tozları bakteriler üstteki pislikleri aldığımız zaman güvercinlere solunum yoluyla hastalıklar bulaştıracaktır , bu sebeble yaz aylarında kümes temizligi ciddi sorunlara yol açacaktır.
Güvercinlerin Tüy Dönemi Bakımı
Güvercinlerin her yıl tüm beden tüylerinin yenilendiği dönem güvercinler için tüy dönemi olarak adlandırılır. Ağustos ayı ile başlaması gereken tüy dönemi bakımı, sahip olunan tüm güvercinlerin tüylerinin tamamıyla yenilenmesine dek devam etmelidir. Genellikle Aralık ayına dek devam etmesi gereken tüy bakımı dönemi, elbette güvercinlerin yaşı ve barınmakta oldukları yuvanın pozisyon ve güvercin açısından yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Güvercin Cinsiyet Ayrımı Nasıl Yapılır ?
Güvercin beslemeye yeni başlayacak acemi yetiştiricilerin aklına güvercin cinsiyet ayrımı nasıl yapılır sorusu gelir. Güvercin yetiştiricilerinin güvercinlerinin cinsiyetini iyi ayırt etmeleri gerekir. Çünkü güvercin kümeslerinde erkek ve dişi güvercinlerin sayının sayısının birbiri ile denge için olması gerekir.
Güvercinlerde Göz Nezlesi
Güvercinlerde ve diğer kanatlı türlerde yoğun bir biçimde görülen hastalıktır. Semptomlar güvercinin tek bir gözünde olduğundan dolayı “One Eye Cold” olarak da bilinir. Yine yetiştiriciler arasında yaygın olarak kullanılan bir diğer ismi de “Göz Nezlesi” dir. Ornithosis bilindiğinin aksine gözlerle ilgili bir hastalık değil üst solunum yolları hastalıklarındandır.
Güvercinlerde Çiçek Hastalığı
Güvercin ırklarında sıklıkla görülen viral bir hastalıktır. Çiçek hastalığı, her yaşta ve her cinste güvercinde görülen, irinli kabarcıklar dökerek özellikle gaga ve baş bölgesinde siğil görünümüme benzer yapılar oluşmasını sağlayan, ateşli, ağır ve bulaşıcı bir hastalıktır. Variola da denir.
Güvercin Beslemek ?
Özgürlügüne düskün, hayal kurmayi seven insanlar daha fazla meylediyor bu ise. gokyuzunun o sonsuzlugunda kanat cirpan guvercinlere el surmek, onlara dokunmak, insana "gokyuzune ait olma hissi" ni veriyor. muhtesem birsey!
Bombeli Güvercin Bilezikleri Hangi Güvercinlere Takılır
Bombeli Güvercin Bilezikleri Paçasız Güvercinler için özel olarak hazırlanmaktadır , Güvercinlerinizin paçasız olması gerekmektedir , Paçalı Güvercinler'de hayvannlarınızda paça kırılması kuşunuzu rahatsız edecegi için önerilmemektedir.
Güvercin Bilezikleri Kapıda Ödeme Neden Yok ?
Güvercin Bilezikleri  hazır bir ürün olmadığından kişinin tercihlerine göre hazırlanır Müşteri Adını Soyadını Telefon numarasını yazdırır ve o ürün kargolandığında ürün teslim alınmazsa o ürünü bizlerin başka birine satma gibi bir şansımız kalmıyor bu sebebten dolayı kapıda ödeme bizler için imkansız derecesinde.
Güvercinlerde Aşı Nedir ? Faydaları Nedir ?
Güvercin Aşısı, koruyucu hekimlik alanında son üç yüz yılın en önemli tıbbi buluşlarından biridir. Belli bir hastalığa karşı bağışıklık sağlamak için o hastalığın mikrobuyla hazırlanır ve kas, damar ya da ağız yoluyla vücuda verilir.
Güvercinlerde Soy Takibi
Bu ırkın yetiştirme amacı taklalı performans ve fiziksel güzellik üstün bir seviyeye getirilirken aynı zamanda ırkların geleneksel özelliklerinin korunmasıdır. Usta bir taklacı yetiştiricisinin üretici olarak dünya çapında bütün öteki ırkların besleyicilerinden daha yüksek bir seviyede olması gerekir.
Yavru güvercinde Kıhlama
Solunum yollarında görülen bu hastalıklar güvercinlerde çok yaygındır.Kış aylarında havanın soğumasına paralel olarak bu hastalıklarda da artma gözlenir.Bu hastalıklar aslında pek çok faktörün karşılıklı etkileşimi sonucu gelişmektedir.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın
WhatsApp ile Hemen Ulaş!