iletisim@guvercinmalzemeleri.com

TEKLİF AL SİPARİŞ TAKİP
Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Türkiye Güvercin Federasyonu  - TGF Bilezikleri Nedir ?
Türkiye Güvercin Federasyonu Güvercin ırklarının korunması ve yarışmasını Profesyonel sistematik şekillerde her sene bir çok ırk güvercinlerini Performans ve Kostüm olarak yarışan güvercinlerin soy ağacı ve bir çok konuda kayıt sistemini sağlamaktadır.
Taklacı Güvercin Özellikleri
Tüm dünyadaki kuslar arasinda ucmaktan belkide en cok nefret eden kuşlardir ama ironik bir bicimde en güzel ucan kuslardir ayrica. ucmaktan nefret ederler cunku takla atmalarini kendileri kontrol edemezler,Ölme tehlikeleri bile olsa mutlaka takla atarlar tıpkı canlilarin nefes almasi gibi bi seydir takla onlar icin.mecburdur ve bu yuzden bi kere yerden kalktimi bi daha iki uc saat zor iner yere taklacilar hele bi de hava ruzgarliysa alakasiz ve evlerinden cok uzak yerlere düşerler.
Güvercinlerde Dış Parazit (  At Sineği -
Güvercin besleyenlerin çoğu bu parazitlerin önemini göz ardı ederek hastalık ve kötü performans riski alırlar. Dış parazitlerin tedavisi de tartışmalı bir konudur; Yalan ve yanlış anlamalar, vicdansız ilaç satıcıları, ya da yanlış bilgilendirilmiş güvercin severler tarafından tartışmalar körüklenmektedir.
Güvercinlerde E-coli Hastalağı ( Genç Kuş Hastalıgı )
E. coli teşhisi koyduğumuzda bunu çoğunlukla gözlemlenen bir çok işarete bağlı olarak yaptığımızı ve bunun nedeninin de hiç bir zaman aynı belirtileri göstermemesi olduğunu belirtmiştik. Bu belirtilerden bazıları şunlardır:
Güvercin için Sarımsak Neden Önemli ?
Güvercinler için sarımsak popüler, yaygın olarak kullanılan bir üründür ancak güvercinler üzerindeki etkileri hakkında katı, net bilimsel bilgiler kıttır. Sarımsaktan üretilen tozlara, haplara ve yağlara kadar her şey sağlıklı gıda mağazalarında, marketlerde ve güvercinler için satılmaktadır.
Güvercinlerde Probiyotik ( Performans ve Yavru verimi )
Güvercin severlerin, yüksek verim (performans, üreme vb) ve yemden yararlanma olmak üzere iki ana hedefi bulunmaktadır. Güvercinlerin optimum performansları, genetik, yem, çevre ve hastalık durumları gibi faktörlerden etkilenmektedir.
Akbaş Baska Güvercini
Akbaş Baska yada diğer adıyla Baska güvercini Akbaş olan güvercin cins'lerinde kanatlarında herhangi bir beyazlık bulunmaz rengi neyse o renk olur , Baska güvercin'inde ise tam tersi olarak kanatları genelik'le 7/7 olur bol sazlı olur bilindik özelliklerinden bir kaçı çok uçmaları ve yavruya iyi bakmalarıdır.
Yetişkin Yavru Güvercin Bilezikleri Nasıl Takılır ?
Güvercinler için ister yavru iken isterseniz yetişkin olarak bilezikler takılabilir vereceginiz bilezik siparişlerini ona göre hazırlatmanız gerekmektedir her güvercin ırkının ayak boyutları farklı olduğu için her ırkın yavru ve yetişkin bilezikleri degişmektedir.
Güvercinlerde Yaz'ın Dikkat edilmesi gerekenler nedir ?
Yaz aylarında güvercin kümeslerini temizlemek kesinlikle yanlıştır, Yerde güvercin besleyenler için çok sorun teşkil etmesede çatı , teras tarzı yerlerde güvercin besleyen yetiştiriciler için hastalık dahada çoğalır dışkının altında kalan kuş tozları bakteriler üstteki pislikleri aldığımız zaman güvercinlere solunum yoluyla hastalıklar bulaştıracaktır , bu sebeble yaz aylarında kümes temizligi ciddi sorunlara yol açacaktır.
Güvercinlerin Tüy Dönemi Bakımı
Güvercinlerin her yıl tüm beden tüylerinin yenilendiği dönem güvercinler için tüy dönemi olarak adlandırılır. Ağustos ayı ile başlaması gereken tüy dönemi bakımı, sahip olunan tüm güvercinlerin tüylerinin tamamıyla yenilenmesine dek devam etmelidir. Genellikle Aralık ayına dek devam etmesi gereken tüy bakımı dönemi, elbette güvercinlerin yaşı ve barınmakta oldukları yuvanın pozisyon ve güvercin açısından yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Güvercin Cinsiyet Ayrımı Nasıl Yapılır ?
Güvercin beslemeye yeni başlayacak acemi yetiştiricilerin aklına güvercin cinsiyet ayrımı nasıl yapılır sorusu gelir. Güvercin yetiştiricilerinin güvercinlerinin cinsiyetini iyi ayırt etmeleri gerekir. Çünkü güvercin kümeslerinde erkek ve dişi güvercinlerin sayının sayısının birbiri ile denge için olması gerekir.
Güvercinlerde Göz Nezlesi
Güvercinlerde ve diğer kanatlı türlerde yoğun bir biçimde görülen hastalıktır. Semptomlar güvercinin tek bir gözünde olduğundan dolayı “One Eye Cold” olarak da bilinir. Yine yetiştiriciler arasında yaygın olarak kullanılan bir diğer ismi de “Göz Nezlesi” dir. Ornithosis bilindiğinin aksine gözlerle ilgili bir hastalık değil üst solunum yolları hastalıklarındandır.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın
WhatsApp ile Hemen Ulaş!